Projekt PIKNIŠTĚ

Aktuálně z realizace projektu:

Milí přátelé Našich Malešic i Pikniště v Malešickém lesíku, v rámci realizace ponejprv proběhlo na Úřadě MČ Praha 10 první krátké setkání, byl nám přiřazen technický garant projektu za Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje, se kterým proběhlo setkání na místě realizace. Do výpůjčky MČ Praha 10 byl od Magistrátu hl. m. Prahy získán pozemek pro realizaci. Nyní plánujeme mobiliář. Celková realizace by již před zimou neměla úplně smysl. Na pikniště se můžeme všichni těšit napřesrok s příchodem jara!

Vaše Naše Malešice

Více o průběhu realizace Projektu PIKNIŠTĚ se dočtete také na této stránce celého projektu MOJE STOPA

Předpokládaný termín dokončení: rok 2018.


Děkujeme všem!!!

DĚKUJEME za podporu projektu PIKNIŠTĚ všem hlasujícím, sousedům, přespolním, přátelům a dalším zapojeným dobrovolníkům z našich řad i těm volně spolupracujícím. Rekordní počet kladných hlasů 1683 je Vaše práce :), která nám udělala velkou radost! Registrujeme i 94 mínusů, a slibujeme, že budeme realizaci celého záměru dobře komunikovat zejména s místními rezidenty.

Projekt PIKNIŠTĚ – poděkování hlasujícím

DĚKUJEME všem hlasujícím, i pro ostatní projekty (nejen z Malešic) a těm úspěšným projektům přejeme stejně krásný pocit, jaký sdílíme my nyní. Ostatním dostatek elánu pro zapracování možných úprav a další podání!

Speciální DĚKUJEME patří spolku Malešice v pohybu. Spolupráce dvou silných projektů byl dobrý nápad, a jsme rádi, že to kluci po loňském nezdaru nevzdali a Fitness park Malešice uspěl také. Snad tento úspěch osmělí další sousedy, napřesrok si přejeme více projektů z Malešic ;), ostatně sami už nějaké nápady máme :).

DĚKUJEME :) Tým navrhovatelů „Projektu PIKNIŠTĚ“ a spolupracovníci, členové iniciativy Naše Malešice


O projektu, jeho přípravách a hlasování MOJE STOPA 2016/2017:

Sledujte dění okolo „Projektu PIKNIŠTĚ“ zde na našich stránkách a také na našem facebookovém profilu, který prosím nasdílejte i dalším přátelům. Moc děkujeme!

PIKNIŠTĚ – piknikový plácek s ohništěm v Malešickém lesíku:

Projekt „PIKNIŠTĚ v Malešickém lesíku“ má za cíl kultivaci prostoru louky s pololegálním ohništěm v místním hojně navštěvovaném lese. Přejeme si proměnu tohoto místa v oblíbený odpočinkový lesní plácek zařazený do sítě městských piknikových míst. Místo bychom rádi oživili legálním otevřeným ohništěm s roštem, lavičkami, stolem a několika herně-naučnými prvky určenými pro děti. Následná péče by probíhala ve spolupráci s pražskými lesáky. Do Malešic nově na piknik a k ohništi! Zkrátka PIKNIŠTĚ!

Úprava tohoto zanedbaného místa má tyto přínosy:

  • další nové klidné odpočinkové místo pro místní obyvatele
  • přírodní zastavení a posezení pro návštěvníky Malešického lesa
  • rozšiření sítě pražských piknikových míst s možností otevřeného ohniště
  • lesní plácek s drobnými herními a přírodovědně naučnými prvky

Z průběhu kampaně a hlasování „MOJE STOPA“:

  • HLASOVÁNÍ UKONČENO! Projekt PIKNIŠTĚ se umístil na 1. místě mezi „malými projekty do 500 tis. Kč“ a také na 1. místě absolutně mezi podpořené projekty v druhém ročníku participativního rozpočtu na MČ Praha 10! VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI: https://vote.d21.me/vote/4kgxgKr0Yf.
  • středa 1.3.2017, 12:00 – HLASOVÁNÍ ZAHÁJENO na www.moje-stopa.cz, POZVĚTE K HLASOVÁNÍ VAŠE PŘÁTELE A ZNÁMÉ, DĚKUJEME!
  • středa 1.3.2017 až čtvrtek 16.3.2017 – TERMÍN HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI - rozhodující čas hlasování o nejlepších projektech, které získají veřejnou podporu – informace o způsobu hlasování, to vše naleznete na stránce „MOJE STOPA“.
  • úterý 28.2.2017 – ZMIZELÉ MALEŠICE, PAMÁTKY MALEŠIC – v rámci zahájení hlasování jsme připravili další promítání a povídání architekta Davida Mateáska o památkách Malešic. Přijďte od 19:00 do Malešického mikropivovaru. Budou promítnuty i srovnávací fotografie z velkoplošné výstavy NAŠE MALEŠICE z roku 2015, která proběhla v Malešickém parku.

Všem děkujeme za podporu, zapojení se a za zájem o svou čtvrť! HLASUJ PRO MALEŠICE I TY!

Vaše Iniciativa Naše Malešice 

Kompletní vizualizace vzhledu PIKNIŠTĚ v Malešickém lesíku a jeho mobiliáře:

Součané zanedbané místo
Inspirace od dětí
Ještě trochu inspirace od dětí
Ohniště s roštem
Lavičky kolem ohniště
Dřevo od pražských lesáků
Stůl s lavicemi
Dřevěné herní prvky
Netopýří a ptačí budka a příbytek pro hmyz
Návaznost na naučnou stezku
A ještě jednou PIKNIŠTĚ


2016–2017 © grafický návrh grafička L. Melcherová, Studio LVICE a Iniciativa Naše Malešice

V rámci 2. ročníku kampaně Moje stopa, vyhlášené Úřadem MČ Praha 10, jsme se s PROJEKTEM PIKNIŠTĚ úspěšně ucházeli o veřejnou podporu participativní části rozpočtu naší obce. O podpoře se rozhodovalo v hlasování veřejnosti v termínu 1. – 16. března 2017. Každý hlasující mohl podpořit více projektů. I do budoucna podporujeme všechny rozumné projekty s přínosem pro Malešice a místní obyvatele – HLASUJ PRO MALEŠICE I TY!