Den Země v Malešicích 2019

Letos v novém konceptu a s bohatým programem pro všechny generace

Letos pořádáme již 16. ročník akce DEN ZEMĚ v Malešicích, kterou pořádáme od roku 2004 pravidelně v Malešickém parku. Po tolika letech jsme si řekli, že tato akce potřebuje změnu a nový náboj. A napadlo nás, že na akci a do Malešic pozveme řadu známých či méně známých organizací, které se zabývají naším hlavním tématem, kterým je ochrana životního prostředí. Vedle externích organizací se můžete těšit na některé sousedy dobrovolníky a žáky obou místních základních škol, kteří se rozhodli zapojit do akce a prezentovat svou činnost! Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970.

 

Základní informace o akci

Kdy: sobota 27. dubna 2019 mezi 11 až 17 hodinou

Kde: Malešický park (nahoře na kopci), Praha 10

Doprava: BUS MHD 133, 188 a 199 – zastávka „Plaňanská“ nebo BUS MHD 155 – zastávka „Malešický park“. Nejezděte na akci, pokud to není nutné, osobními auty. Děkujeme.

Kontakt: Milan Maršálek, tel.: 732 527 171 a Tomáš Klouček, tel.: 603 426 895

Propagace akce: Naleznete nás také na facebooku, děkujeme všem za šíření informace o akci, nasdílení události i zvacího letáčku a pozvání Vašich přátel a rodinných příslušníků. Uvítáme děti, mládež, dospělé :)

 

Program akce

V průběhu celého dne se na vás bude těšit téměř 20 organizací a spolků, které působí v oblasti ochrany přírody a životního prostředí a zvířat. Svou ekoosvětovou činnost dále přiblíží místní základní školy, Botanická zahrada Malešice i MČ Praha 10. Těšit se můžete na živého papouška i malešické slépky! Pro nejmenší bude připraven dětský koutek, pro mladší i starší mládež zajímavé poznávání přírodního světa kolem nás. Pro všechny tombola a den strávený v přátelské atmosféře!

Doprovodný program akce: Bude upřesněn v týdnu před velikonočními prázdninami.

Ale již nyní se můžete těšit na cestovatelské povídání po rumunském Banátu, vycházku s výkladem o malešických sochách nebo třeba „odpadkové divadlo“, jako volné seznámení s akcí „Ukliďme svět!“.

 

Organizátoři akce

ZO ČSOP „Natura, quo vadis?“, oddíl Ginkgo a dobrovolná iniciativa Naše Malešice

 

Akci podporují

Hlavní město Praha a Městská část Praha 10; akce je součástí programu Místní agendy 21

 

Na akci spolupracují, účinkují a potkáte je 27. dubna 2019 v Malešic­kém parku

ANIMAL EYE, Asekol, Ecobat, Ekodomov, Ekotým ze ZŠ Nad Vodovodem, Farma Naděje, Greanpeace, Hucul Club Zmrzlík, Komunitní centrum KRUH při ZŠ Hostýnská, Lesy hlavního města Prahy, Lucie Moravcová a Slepice v nouzi, Městská část Praha 10 – lokální ekoosvěta, Michaela Lojínová Šímová s Rozběháme Česko, Ondřej Landa – cestovatel, Permakultura CS, Rodinné a komunitní centrum Jablíčkov, Střední odborná škola Jarov – Botanická zahrada Malešice, Svoboda zvířat, Therapy4you, Ukliďme svět – Ukliďme Česko

 

 

O občerstvení se postarají

Fair&Bio obchod Ekumenické akademie (fair trade café a dobroty), Malešický mikropivovar (pivo/limo) a Viňas (gril)